Video na Youtube

Jednym z najpopularniejszych multimedialnych serwisów internetowych jest YouTube. Mimo, że powstało wiele podobnych platform i aplikacji to YT nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie! Z roku na rok utrwala swoją pozycję na rynku, dzięki temu od lat jest liderem wśród platform o podobnym profilu.

YouTube to powszechny, bardzo znany kanał internetowy do zamieszczania i odtwarzania strumieniowo muzyki i filmów. Użytkownicy mogą w nim zakładać swoje profile i integrować je z profilami na innych platformach, np. na Facebooku. Mogą również komentować i oceniać zamieszane tam twory multimedialne, tworzyć własne, indywidualne playlisty i kanały. Dzięki popularności serwisu video na Youtube stało się dla użytkowników nie tylko rozrywką ale również świetna drogą marketingową. Serwis został założony w 2005 roku. od tego czasu jego potencjał, możliwości i popularność znacznie wzrosły.

 

Marketing na YouTube

Jest kilka możliwości reklamy i promocji na kanałach YouTube. Pierwszym z nich są reklamy wyskakujące przed, po lub podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Takie przerywniki można porównać do reklam telewizyjnych. Krótkie, konkretne, najczęściej kilkusekundowe reklamy produktów i usług. Drugą, znacznie lepszą możliwością jaką daje YT jest założenie swojego kanału. Dzięki temu można publikować materiały multimedialne

  1. Zakładasz kanał na YT. Cała procedura jest banalnie prosta i bardzo intuicyjna. Jeśli masz już inne źródła promocji warto nazwać kanał w taki sam lub podobny sposób co pozostałe.
  2. Obierasz profil konta. Warto żeby treści, które tam będziesz publikować były podobne do tych, które masz na innych platformach. Jeśli jest to konto firmy to treści zamieszczana na YT powinny być adekwatne do profilu działalności firmy. Jeśli YT to pierwszy Twój kanał, zastanów się co chcesz przekazać i takie treści zamieszczaj.
  3. Zintegruj swoje konto na YouTube ze swoimi innymi kontami na portalach społecznościowych. Odnośniki, linki, ikonki- wszystko to będzie odsyłało z jednego Twojego profilu na inny. To zapewni płynność i popularność.
  4. Zamieszczaj konsekwentnie i regularnie ciekawe treści. To bardzo ważne! Poczekaj na efekty, najważniejsze żeby coś się działo i nie było próżni. Stwórz ciekawy pomysł na przekazywanie informacji. YouTube jest zorientowany na filmy. Wykorzystaj to! Ciekawe materiały wizualne, wywiady, wypowiedzi, ciekawostki. Tu liczy się przede wszystkim strona wizualna i przekaz wizualny.

YouTube jest zorientowany na filmy. Wykorzystaj to! Ciekawe materiały wizualne, wywiady, wypowiedzi, ciekawostki…

5. Stawiaj na jakość. YouTube to świat filmów. Użytkownicy są coraz bardziej świadomi i wiedzą co jest dobre i warte zobaczenia, a co nie. Pokaż, że poważnie i z pasją podchodzisz do tematu. Dzięki temu zyskasz sympatię i        zaufanie, a Twoja firma i działania będą odbierane jako profesjonalne i wartościowe.

 

 

YouTube wyznacza trendy

Strona YouTube stał się wiarygodnym wyznacznikiem trendów. Przede wszystkim wśród artystów- muzyków, zespołów czy influencerów. Sukces nowego albumu muzycznego czy teledysku mierzy się miarą odtworzeń na YouTube. Wrzucając na swój kanał nowość artysta czeka na to ile razy zostanie odtworzony w ciągu doby, tygodnia, miesiąca. To jest miarą sukcesu i największym wyznacznikiem tego, czy nowość się przyjęła czy nie. Nawet na największych galach muzycznych to właśnie video na YouTube jest bardzo często komentowane i szeroko analizowane pod kontem odniesionego sukcesu.

Jednak nie tylko świat muzyki zyskuje i odnosi sukcesy dzięki YT.  Bajki i kanały dla dzieci są obecnie równie popularnymi i najczęściej odwiedzanymi kanałami. Dzięki temu, że YouTube i video na Youtuba ma globalny zasięg liczby użytkowników i liczby zainteresowanych niektórymi kanałami liczy się w miliardach. Potencjał- ogromny! Warto zatem z niego korzystać i wejść do świata YouTuba.

 

Ciekawostki o YouTube…

…Już półtora roku po założeniu YT został wykupiony za 1,65 miliarda dolarów przez Google.

…Najczęściej wyszukiwanym filmem instruktażowym jest film “Jak zawiązać krawat”.

…Przeciętny użytkownik spędza na oglądaniu filmików na YT ok. 40 minut dziennie.

…Jeden z odcinków kreskówki “Masza i Niedźwiedź” osiągnął ponad miliard wyświetleń! Dzięki czemu stał się jedynym filmem, który nie jest teledyskiem z tyloma wyświetleniami.

…Jeśli chciałbyś obejrzeć wszystkie do tej pory wrzucone filmiki na YT zajmie Ci to minimum 58 tysięcy lat.