Zadziwiająca technologia – animacja komputerowa 3D

Simple Frame jest specjalistą w tworzeniu innowacyjnych i nowoczesnych animacji 3D, które zdecydowanie wspomagają i usprawniają procesy wizualizacji. Inteligentne rozwiązania w zakresie animacji 3D budzą zachwyt i ogromny podziw dla postępu i szybko rozwijającej się technologii. Ostatnia animacja 3D, którą wprowadzili na rynek, zaskoczyła niejednego obserwatora, ale równie mocno cieszy i potwierdza, że niebawem animacje 3D będą mogły zastąpić żmudne i ciężkie procesy wizualizacji. Wprowadzili bowiem w swoje animacje inteligentny system, który wizualnie rozpoznaje i odróżnia obiekty przedstawione w sposób nieprawidłowy od tych prawidłowych, i oddziela je od reszty. System animacji 3D jest na tyle nowy i jeszcze nieznany, że postanowili stworzyć materiał przedstawiający jego pracę w praktyce. Nic lepiej by tego nie odzwierciedliło jak dobra animacja komputerowa 3D.

Gdzie film nie może tam sprawdzi się animacja!

Będąc pod ogromnym wrażeniem tak dużego kroku technologii podjęliśmy się produkcji tego projektu. Do zwizualizowania i przedstawienia w prosty, czytelny sposób tego schematu działania wykorzystaliśmy wcześniej wspomnianą animację 3D – technikę, która również bardzo szybko się rozwija i niejednokrotnie zaskakuje widza.

Animacja komputerowa 3D dzisiaj osiągnęła już taki poziom precyzji obrazu, że niejednokrotnie można ją pomylić z obrazem z kamery. Jest zatem świetnym rozwiązaniem jeśli chcemy przedstawić realistycznie coś, co nie jest możliwe do sfilmowania okiem kamery. Jeśli chcemy wejść w głąb ludzkiego organizmu lub maszyny, pokazać procesy produkcji lub procesy zachodzące w niewidocznych człowiekowi miejscach. Jeśli chcemy pokazać symulacje jakiegoś zdarzenia lub pokazać klientom mieszkanie na osiedlu, które jest albo dopiero będzie w budowie. Animacja komputerowa 3D otworzyła wiele nowych możliwości i rozwiązań medycynie, farmacji, producentom urządzeń, deweloperom i wielu innym branżom. Animacją można pokazać cały film albo przedstawić pewne elementy w tradycyjnym obrazie filmu. Wszystko jest kwestia podejścia i kreatywności grafików i montażystów.

Animacja komputerowa 3D – za nią stoi dobry zespół

Naszym na szczęście tego nie brakuje! Projekty w animacji 3D, które tworzymy są dopasowane do produktu, oczekiwań klienta i do najnowszych trendów. Dodatkowo nasz zespół, który pracuje przy produkcji takich filmów animowanych, lubi eksperymentować, szukać nowych rozwiązań i ciągle doskonalić animację 3D. Każdy projekt jest inny ale innowacyjny i niepowtarzalny.

Animacje komputerowe cieszą się rosnącą popularnością. Nowoczesna technologia pozwala na stworzenie fantastycznego, nierealnego świata, przełożenie na ekran nawet najbardziej śmiałych pomysłów, kryjących się w zakątkach wyobraźni. Animacje komputerowe 3D nie znają ograniczeń, a to co najbardziej niemożliwe staje się wykonalne.

Zastosowanie animacji trójwymiarowej

Animacje komputerowe są doskonałym sposobem na urozmaicenie tradycyjnego filmu, mogą również być osobnym, samodzielnym tworem. Są skutecznym, innowacyjnym środkiem przekazu. Profesjonalnie stworzone, przyciągają uwagę odbiorcy i bez trudu utrzymują jego zainteresowanie. Grafika 3D jest atrakcyjna wizualnie, znacznie wiarygodniejsza od animacji dwuwymiarowej. Coraz częściej zaawansowane animacje komputerowe goszczą w filmach reklamowych, wizerunkowych, instruktażowych i korporacyjnych. Przy użyciu grafiki 3D bez problemu zobrazujemy nawet najbardziej skomplikowane, złożone zjawisko, procesy trudne do wyjaśnienia, zademonstrujemy nowoczesne technologie. Animacje medyczne, techniczne i biznesowe można wykorzystać w spotach wizerunkowych, w trakcie szkoleń lub wzbogacić grafikami ofertę sprzedawców, sklepów internetowych i przedstawicieli handlowych. Możliwości dystrybucji oraz zastosowania jest bardzo dużo i zależą od strategii marketingowej przyjętej przez klienta.

Produkcja animacji 3D z Simple Frame

Praca nad animacją jest wymagająca, czasochłonna i skomplikowana, angażuje szereg profesjonalistów. Realizacja przebiega – tak jak w przypadku filmu – w trzech etapach. W okresie preprodukcji trwają wszystkie prace przygotowawcze, powstaje scenariusz. Drugą fazą jest produkcja, czyli tworzenie animacji przy wykorzystaniu odpowiednich, najnowszych oprogramowań. W ostatnim etapie, postprodukcji, możliwe jest dodanie efektów specjalnych, ścieżki dźwiękowej, lektora, napisów oraz ewentualne korekty obrazu i dźwięku.