Trójwymiarowy świat możliwości

Świat trójwymiarowych obrazów, szczególnie animacji, coraz bardziej intryguje, zaskakuje i wzbudza ogromne emocje. Już niemal każde kino ma salę do wyświetlania filmów właśnie w technologii 3D. Jednak prawdziwym odkryciem i szczególnie szybkim rozwojem może szczycić się trójwymiarowa animacja. Od kiedy powstała animacja ciągle przechodzi metamorfozy i ewoluuje. Tak na prawdę nieustannie powstają nowe programy i gadżety do tworzenia animacji. W każdym kolejnym projekcie, filmie animowanym 3D widać ogromny postęp technologii i wkład ludzkiej pracy. Dzisiejsza animacji w niczym już nie przypomina tych sprzed kilkunastu lat. Chyba że jest to celowy zabieg stylizowania animacji na retro.

 

Dzisiejsza animacja 3D to przede wszystkim:
  • niezwykła dbałość o szczegóły
  • bardzo zaawansowane modelowanie postaci, przedmiotów, całej rzeczywistości
  • płynne, realistyczne ruchy
  • kolory, odcienie, ostrości

 

Nowoczesny świat stworzony za pomocą animacji trójwymiarowej jest łudząco podobny do rzeczywistego świata i rzeczywistych postaci. Załamania, cienie, odbicia, kolory, ruch- aż niewiarygodne jak wspaniały, realny świat można stworzyć w odpowiednim programie. Coraz większe możliwości jakie daje animacja przekuwają się na zdobywanie coraz szerszego grona klientów. Świat animacji podbija nowe rynki i zachwyca już niemal w każdej branży. Niektóre produkty dotąd niebyły możliwe do pokazania widzom i zareklamowania dopóki nie pojawiła się animacja.

 

  • zabiegi medyczne i estetyczne
  • działania leków i suplementów
  • procesy zachodzące w organizmie
  • działanie maszyn
  • symulacja różnych sytuacji

 

Wszystko to byłoby niemożliwe do pokazania gdyby nie animacja trójwymiarowa. Dzięki animacji możemy tworzyć rzeczy, postacie, sytuacje i świat bez żadnych ograniczeń.

Wszystko o czym pomyślimy i co sobie wyobrazimy możemy przedstawić za pomocą animacji.

 

Mogą być to filmy animowane, filmy dla firm czy reklamy. Dodając do trójwymiarowego obrazu efekty wizualne i dźwiękowe powstają bardzo kreatywne i nowoczesne projekty.

Jedną z reklam animowanych stworzyliśmy niedawno w naszym studiu dla znanej w świecie motoryzacji firmy. KAMOKA to producent świec zapłonowych. Ten, kto jest zmotoryzowany lub interesuje się motoryzacją z pewnością zna markę i wie, że te świece nie mają nic wspólnego z romantyczną kolacją.:) To elementy, których pracy nie jesteśmy w stanie pokazać za pomocą kamery i filmu. Z pomocą oczywiście przychodzi animacja trójwymiarowa.

Projekt, który stworzyliśmy dla firmy Kamoka to krótki materiał promocyjny ich świec zapłonowych. Oczywiście zaczęliśmy od….scenariusza! Tak, nawet tak krótkie formy jak ta muszą zacząć się pomysłu i scenariusza. To podstawa każdego naszego projektu. Szczególnie tych krótkich projektów. Trzeba umiejętnie i efektownie wykorzystać każdą sekundę. Tu nie może być miejsca na przypadek. Po scenariuszu nasz dział animacji bierze się za modelowanie i ożywianie wszystkich elementów. Po dodaniu odpowiednich efektów i lektora powstała dynamiczna, ciekawa, animowana reklama. produkcja filmowa nie kończy się jedynie na filmach tworzonych za pomocą kamery. To również fascynujący i szalony świat animacji, który nadal się rozwija i pokazuje nowe oblicza.