Projektowanie, aranżacje, wizualizacje

Wizualizacja zarówno wnętrz jak i sytuacji  jest bardzo potrzebna i wiele ułatwia. Dzięki temu wiemy na co przygotować się w rzeczywistości, widzimy jak może wyglądać nasz pokój czy dom. Projektowanie i aranżacje znalazły zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży, modzie i nieruchomościach. Szykując się na dużą inwestycje, która może zmienić całe nasze życie warto wcześniej jak najwięcej o niej wiedzieć, wybrać, zaplanować. Powstały więc specjalne programy do projektowania i wirtualnych aranżacji. Dzięki temu możemy wspólnie z profesjonalistami urządzić nasze nowe mieszkanie, zaplanować rozstaw nowych mebli, przekonać się jaka suknia będzie dla nas odpowiednia. Wszystko co przekłada się później na rzeczywisty świat i nasze życie można dokładnie zaplanować. Dzięki temu, że świat animacji nie ma żadnych ograniczeń możemy nim pokazać wszystko i każdego. Nowoczesne rozwiązania, szczególnie dotyczące nieruchomości i wnętrz, warto pokazać potencjalnym klientom. Takie wizualizacje pomogą zrozumieć i przekonać do innowacyjnych technologii i projektów.

 

Animacja to sztuka tworzenia i sztuka ożywiania przedmiotów, ludzi, całych kompozycji.

 

Taką właśnie kompleksową animację- wizualizację pomieszczeń i użytych w nim technologii stworzyliśmy dla naszego kolejnego Klienta.

Od scenariusza, modelowania brył i przedmiotów, po postprodukcję. Wizualizacja połączona z lektorem to świetny sposób na wypromowanie swoich produktów i rozwiązań, które dopiero wchodzą na rynek. Pomaga to w znacznym stopniu zrozumieć całą ideę i sposób użytkowania zainstalowanych tam patentów. To jednak nie lada wyzwanie dla całego działu animacji! Najpierw scenariusz, później szkice, tworzenie bryt, elementów, odpowiednia kompozycja aż w końcu wprawienie całego obrazu w ruch.

 

Scenariusz → Modelowanie → Kompozycja → Animowanie 

Punkty, krawędzie i płaszczyzny

Właśnie od małych punkcików, przez łączenie krawędzi, po całe płaszczyzny- tak właśnie powstają modele, które później będą tworzyć elementy obrazu. Konkretny obiekt zaczyna się od małej kropki. Wymodelować można wszystko i każdego! Od prostej rzeczy bo bardzo zaawansowaną, szczegółową. To praca twórcza, od której wiele zależy.

Światło poproszę!

Kiedy obiekty są gotowe trzeba je odpowiednio oświetlić, zacieniować. To zabieg, który zaczyna ożywiać obraz i nadaje mu autentyczności. Wymaga jednak od twórców już dużego wyczucia i wiedzy. Z okna powinno padać światło, przedmiot powinien dawać cień i tak dalej. To szczegóły, które bardzo dużo zmieniają w odbiorze całej kompozycji.

Dźwięk

Jak wiadomo do odbioru potrzebujemy nie tylko obrazu ale i dźwięku! Dlatego kiedy animowana wizualizacja jest już zrobiona podkładamy odpowiednie efekty. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to co, w którym momencie się dzieje. Odgłosy, pojedyncze dźwięki- trzeba je odpowiednio dobrać i podłożyć. Poza tym w większości przypadków bardzo pomocny jest również głos lektora. Dzięki temu widzowie będą wiedzieli co w danej chwili się dzieje, na bieżąco lektor wyjaśni procesy, które zachodzą i zwróci naszą uwagę na ważne rzeczy.