Film produktowy to najlepsze źródło informacji o produkcie. Od kiedy Internet stał się drugą równie ważną rzeczywistością, w której żyjemy szukamy w nim informacji na każdy temat. To ogromna kopalnia wiedzy, którą wykorzystujemy codziennie. Pomaga w podejmowaniu decyzji, szczegółowo opisuje doświadczenia ludzi odnośnie konkretnej rzeczy czy usługi. Dzięki temu przed kupnem możemy dowiedzieć się wiele istotnych rzeczy, których nie znajdziemy w instrukcji. Poza tym, filmy produktowe budzą znacznie większe zaufanie i poczucie obiektywizmu niżeli instrukcje i zapewnienia na ulotce. Niemal każdy przed kupnem nowego, szczególnie drogiego produktu wolimy przekonać się na własne oczy o jego właściwościach i zaletach, niż jedynie o nich przeczytać.

Nie każdy również ma wyobraźnię, która dzięki samej ulotce pomoże zrozumieć sposób działania poszczególnych elementów, zastosowanie, sposób użytkowania. Dopiero film produktowy daje całe spektrum bodźców, dzięki którym zobaczymy i przede wszystkim zrozumiemy produkt.

Dobry film produktowy to taki, który instruuje, promuje i reklamuje produkt. Efektem takiego filmu jest wzbudzenie zainteresowania produktem, a w konsekwencji zwiększenie jego sprzedaży!

To świetny materiał na:
  • targi
  • eventy branżowe
  • dodatek do oferty marketingowej
  • spotkania biznesowe
  • promocję w Internecie i na ekranach LED

 

FILMY PRODUKTOWE
muszą być odpowiednio nagrane i zmontowane. I chodzi tu o cały proces produkcji:

-organizacja planu
-znalezienie odpowiedniej lokacji
-zadbanie o rekwizyty
-odpowiedni scenariusz
-kompletnego montażu obrazu i dźwięku

Film musi być atrakcyjny, umiejętnie pokazać zalety produktu, podkreślić je każdym szczegółem, kolorem, elementem scenografii. Poza tym liczy się również styl pracy reżysera i technika jaką stosuje. Zupełnie inaczej kręci się dialog między dwiema osobami, a inaczej pokazuje się produkt.

Cała produkcja i dobór ekipy musi być przemyślany, konsekwentny i bardzo indywidualny. Jednak materiały promujące produkty to nie tylko filmy kamerowe. To również animacje, zarówno 2D jak i 3D. Tak właśnie jest w przypadku filmu o klimatyzacji Fujitsu.

 

ELEMENTY 3D
muszą być niesamowicie realistyczne. Chodzi o:

-szczegółowe odzwierciedlenie produktu
-wymodelowanie w programie
-naniesienie odpowiednich kolorów
-odpowiednią grę światła i cieni

Klimatyzator jest niesamowicie realistyczny, oddany każdy szczegół modelu, tekstura, kolor- wszystko to wpływa na to, że ciężko odróżnić prawdziwy przedmiot od animacji. Tak wysokiej jakości obrazy powstają dzięki odpowiednim programom, dobremu sprzętowi i umiejętnościom artysty. Wszystko to kolejno powstało w naszym studiu animacji.

Efektem jest animacja, która do złudzenie przypomina prawdziwy klimatyzator. Żeby animacja 3D była maksymalnie wiarygodna i wierna produktowi, twórca musiał dokładnie ją obejrzeć, dotknąć, przenieść prawdziwe wymiary i proporcje na obraz animacji. Dodatkowo lektor, który konkretnie opowiada o najważniejszych cechach produktu.

Cały film z elementami 3D powstał u nas w studiu.