Film promocyjny – Orły Górskiego

W 1972 roku drużyna piłkarska Kazimierza Górskiego na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium odniosła historyczne zwycięstwo zdobywając złoty medal, pokonując Węgry 2:1. To wydarzenie uznawane jest za jeden z największych sukcesów polskiej piłki nożnej i otworzyło drogę do kolejnych triumfów, takich jak trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata i drugie miejsce na Olimpiadzie w 1976 roku. W 45. rocznicę tego historycznego wydarzenia zorganizowano specjalne spotkanie, podczas którego wspomniano tamte chwile. Zgromadzeni wspólnie wspominali nie tylko zawodników i trenera, ale także zespół medyczny, dziennikarzy i obsługę organizacyjną. Relację z tej uroczystości zmontowało studio filmowe Simple Frame, specjalizujące się w produkcji filmów promocyjnych i animacji. Skrót z uroczystości przygotowało studio filmowe Simple Frame – producent form takich jak film promocyjny oraz animacja promocyjna.

Materiał może pełnić funkcje pamiątki, zarówno odnoszącej do wydarzeń z przeszłości jak i samego spotkania po latach. Promuje polski futbol oraz przypomina zasłużone dla niego postaci. Podniosła muzyka wzmaga poczucie dumy z sukcesu sportowców. Archiwalne zdjęcia wprawnie wmontowane w relację kreują sentymentalną atmosferę.

Dom produkcyjny Simple Frame tworzy skrótowe relacje z różnego rodzaju przedsięwzięć: konferencji, gali, bankietów. Każdy zmontowany materiał oddaje specyfikę czasu i miejsca oraz dramaturgię zdarzenia. Materiał filmowy jest czymś więcej niż tylko prostą rejestracją spotkania. Profesjonalnie wykonany staje się reportażem o określonej narracji.