Film promocyjny – pokaż się od najlepszej strony w ciągu kilku minut

Nieważne czy ogólnoświatowa korporacja, średnie lub małe przedsiębiorstwo czy lokalny biznes. Każda marka wcześniej czy później potrzebuje promocji, by dotrzeć do wybranej grupy docelowej. Żeby zainteresować i przede wszystkim pozyskać grona klientów, a w efekcie – osiągnąć sukces. Istnieje wiele sposobów osiągnięcia ustalonych celów marketingowych. W dobie Internetu, to właśnie tam kryje się niezmierzony potencjał do promocji marki. I tu wkracza film promocyjny.

Film promocyjny – treści atrakcyjne wizualnie

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z marca 2018 roku, przeciętny Polak poświęca średnio 2 godziny i 6 minut dziennie na przeglądanie Internetu. W tym czasie dociera do nas setki tysięcy informacji, co skraca czas ich percepcji. Około 70% naszego społeczeństwa jest wzrokowcami. Być może jest to przyczyną faktu, iż na stronach internetowych, kanałach społecznościowych czy newsletterach króluje tzw. video marketing. To nic innego, jak zamieszczane filmy promocyjne i spoty promocyjne – marek, produktów, usług. Niemal wszystko możemy pokazać za pomocą filmu promocyjnego. Taka forma podnosi atrakcyjność, ale również efektywność firm. W dłuższej perspektywie film promocyjny buduje wśród odbiorców wizerunek marki. Jeśli jest on pozytywny i odpowiednio przedstawiony – tym samym w podświadomości potencjalnego klienta buduje się przeświadczenie dobrej jakości.
film promocyjny

Niezbędne elementy przy produkcji filmu

Żeby filmy promocyjne i spoty promocyjne przyciągnęły uwagę odbiorów, zaangażowały w obejrzenie treści musi zostać odpowiednio przemyślane i  wyprodukowany. Ważne też żeby potkał się z aprobatą, a następnie pozostał w pamięci na dłużej. Nieodzownym elementem jest szczegółowe określenie grupy docelowej. Ważne jest także ustalenie wraz z klientem, jaki główny przekaz ma nieść film promocyjny. Trzeba ustalić także w jaki sposób ma on przyciągnąć uwagę odbiorców, by skłonić ich do zaangażowania się w obejrzenie filmu promocyjnego. Żeby film nie był chaotyczny, musi powstać także dokładny scenariusz, który uwzględni opracowaną historię.

Wyzwania stojące przed filmem promocyjnym

By film promocyjny spełnił swoją funkcję, oprócz części merytorycznej, nie wolno zapomnieć także o aspektach technicznych. W erze nowych technologii, kiedy każdy z nas posiada smartfona z dobrym aparatem fotograficznym i funkcją nagrywania filmów wideo, użytkownicy Internetu cenią sobie materiały w dobrej jakości i rozdzielczości. Świadczyć o tym może chociażby funkcja wyboru jakości wyświetlanych filmów na YouTube. Nie można o tym zapomnieć przy produkcji filmu promocyjnego. Stworzenie profesjonalnego i dobrego jakościowo obrazu, połączonego z warstwą dźwiękową, możliwe jest jedynie przy użyciu fachowego sprzętu. Dodatkowo obsługiwanego przez wykwalifikowane osoby. Dlatego też korporacje i firmy oddają się w ręce specjalistów w tej dziedzinie i zatrudniają agencje i studia produkcyjne do produkcji filmów promocyjnych.
film promocyjny

Tak stworzony materiał musi jednak zostać odpowiednio wdrożony. Film promocyjny jest świetnym elementem marketingowym do zamieszczenia na stronie internetowej będącej główna „wizytówką” firmy czy kanałach społecznościowych, będących świetnym źródłem komunikacji i interakcji ze społecznością. Film promocyjny można również zamieszczać w newsletterze, wysyłanym do subskrybentów, który stanie się atrakcyjnym dodatkiem. Nie zapominajmy o bardzo ważnym elemencie w funkcjonowaniu wielu film, jakim są targi!  To znakomite miejsce do nawiązywania relacji z potencjalnymi klientami i dostawcami, ocieplania wizerunku firmy, udoskonalania produktów. W tym wszystkim pomoże film promocyjny, który można wyświetlić na ekranach LCD.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio z zakresu produkcji i postprodukcji filmów.