Czym jest film korporacyjny?

Film korporacyjny to film prezentujący potencjał i działalność firmy w sposób przystępny. Stworzymy dla Ciebie wysokiej jakości filmy korporacyjne, które przyciągną uwagę i pomogą Twojej firmie osiągnąć większe zyski. Poznaj potencjał filmów korporacyjnych już dziś!

 

Produkcja filmu korporacyjnego – Jak powstaje?

Rozpoczynając produkcję filmu korporacyjnego, kluczowe jest poznanie potrzeb klienta. Im więcej informacji dostarczy nam klient na tym etapie, tym lepiej przygotujemy się do realizacji filmu, a tym samym otrzymasz lepszą jakość. Pod galerią przykładowych filmów jak zrealizowaliśmy zobaczysz 4 etapy produkcji filmu korporacyjnego.

Przygotowanie filmu korporacyjnego

Produkcję filmu korporacyjnego poprzedza okres przygotowawczy. Tworzymy wówczas dopracowaną koncepcję scenariusza oraz organizujemy niezbędne narzędzia do realizacji, takie jak sprzęt filmowy, ekipa oraz scenografia. Dobra praca na tym etapie zapewnia sukces podczas kolejnej fazy – produkcji filmu.

Produkcja filmowa

Podczas produkcji filmu korporacyjnego angażujemy wielu specjalistów, takich jak reżyser, operator, scenograf, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych oraz animacji. Przez cały czas produkcji, klient ma możliwość towarzyszenia nam na planie i udzielania uwag, ponieważ chcemy zapewnić, że film spełni jego oczekiwania.

Postprodukcja filmowa

Po zakończeniu produkcji filmu korporacyjnego rozpoczyna się etap postprodukcji. Montażyści, koloryści oraz specjaliści od efektów specjalnych pracują nad ostatecznym kształtem filmu. Starannie dobrany zespół postprodukcji może uczynić materiał filmowy wyjątkowym. Nasza firma dba o wartość dodaną filmu korporacyjnego poprzez wysoką jakość postprodukcji.

W jakim celu tworzy się film korporacyjny?

W Simple Frame produkujemy wszelkiego rodzaju filmy.  Łączą one w sobie doskonałą jakość i zachwycający efekt z realizacją zamiarów marketingowych naszych klientów. Produkcja filmów korporacyjnych naszego autorstwa realizuje różne cele. Film wizerunkowy stanowi zwykle narzędzie promocyjne i ukazuje korporację oraz zespół w pozytywnym świetle. Dzięki czemu buduje określoną opinię marce, wizerunek dla całej firmy. Dzięki temu potencjalni kontrahenci, klienci czy przyszli pracownicy mają możliwość zapoznać się z jej działaniami, do których na co dzień nie mają dostępu. Klasyczne produkcje filmów korporacyjnych mają zwykle działanie promocyjne i reklamowe. Filmy rekrutacyjne czy szkoleniowe to także po części produkcje filmów korporacyjnych. Jednocześnie budują pozytywny wizerunek firmy i pozyskują nowych klientów.
film korporacyjny
Dzięki brakowi ograniczeń co do emisji, firma może wykorzystać gotową produkcję filmu korporacyjnego jako spot reklamowy. Można tez go traktować jako materiał do zamieszczenia w Internecie, mediach społecznościowych lub podczas wewnętrznych działań promocyjnych w firmie. Jednorazowa inwestycja w produkcję filmu korporacyjnego pozwala więc zrealizować różne cele.

Co jest ważne przy produkcji filmów korporacyjnych?

Produkcja filmów korporacyjnych, podobnie jak wszystkie inne produkcje filmowe nie jest możliwa bez odpowiednich przygotowań i zespołu. W Simple Frame wiemy, jak powinna przebiegać produkcja filmu korporacyjnego. Staramy się efektywnie wykorzystać czas i środki finansowe, bez opóźnień i z maksymalnym zyskiem dla klienta. Stawiamy wyłącznie na najwyższą jakość. Aby ją osiągnąć, konieczne było stworzenie zespołu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w produkcji filmów korporacyjnych oraz głębokim rozumieniu zasad i metod nowoczesnego marketingu. Nasze filmy korporacyjne to połączenie kompetencji, wiedzy i oczekiwań klienta, który na każdym etapie towarzyszy produkcji.

Współpraca z naszym studiem to gwarancja najwyższych kompetencji, jakości sprzętu oraz właściwego zrozumienia potrzeb danej produkcji. Nasze produkcje to nie tylko filmy korporacyjne, ale wszelkie produkcje filmowe, animacje oraz prezentacje multimedialne. Każda z naszych produkcji może pełnić rolę materiału reklamowego, promocyjnego, wizerunkowego czy szkoleniowego, można także dowolnie je łączyć, w zależności od potrzeb Twojej firmy czy marki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio z zakresu produkcji i postprodukcji filmów korporacyjnych.