Streaming video – każda okazja jest dobra do filmowania

Rozwiązanie na miarę czasów – streaming video!

Streaming video, czyli media strumieniowe otworzyły nowe możliwości zarówno widzom, filmowcom jak i właścicielom firm czy organizatorom. Ostatnie lata pokazały nam, że z dnia na dzień życie może ulec totalnej zmianie. Wprowadzenie ograniczeń i obostrzeń może sparaliżować naszą codzienność, obowiązki i życie rozrywkowe. Trzeba było znaleźć sposób żeby nasze plany nie ucierpiały i żebyśmy mimo takich sytuacji mogli kontynuować rozwój, prace i pasje. W odpowiedzi na to, ogromną popularnością stały się streamingi. Co to właściwie jest? Jak działa? I jak ma wpłynąć na komfort naszego życia? Przede wszystkim trzeba wyjaśnić na czym polega streaming. To technika, dzięki której przez Internet dostarczamy informacje multimedialne od dostawcy do użytkownika/ odbiorcy.

Nagrywanie wydarzenia → Aplikacja streamingowa → Internet → Widzowie 
My nagrywamy wydarzenie, targi, konferencje czy event najwyższej jakości sprzętem. Materiał na bieżąco przesyłamy do aplikacji streamingowej gdzie jest w odpowiedni sposób kompresowany. Skompresowany materiał przekazywany jest do Internetu na odpowiednie strony, platformy. A tam oglądają go widzowie.

Streaming video – od czego to się zaczęło?

Dzięki temu technologia pozwala nam uczestniczyć w wydarzeniach, spotkaniach, na których nie możemy być osobiście. Daje nam to ogromną swobodę, nie ogranicza nas do miejsca, czasu czy dyspozycyjności. Możemy obejrzeć relacje z konferencji będąc na innym kontynencie! Wystarczy Internet i urządzenie do oglądania transmisji czy zapisanej relacji. Komputer, laptop, tablet czy telefon- wszystko zależy od tego czym dysponujemy na dana chwile nie ma ograniczeń. Streaming video istniał już wcześniej. Powstało nawet kilka popularnych platform, na których możemy oglądać ulubione filmy, seriale czy programy. Były one przekazywane również techniką streamingu. Jednak dopiero niedawno, kiedy weszły w życie przepisy ograniczające nasze wyjścia, streaming został odkryty na nowo i doceniony.

Wiele osób musiało zamienić kino na platformy streamingowe bogate w filmy i seriale. Streaming znalazł również świetne zastosowanie jako transmisja na żywo lub zapisana relacja z konferencji, targów, eventów rozrywkowych i wszystkich innych publicznych spotkań. Nie mogliśmy uczestniczyć osobiście w wyczekiwanych wydarzeniach, to wydarzenia przyszły do nas!

Techniczna strona streamingu video.

Jak to wygląda ze strony technicznej? Nie jest to takie proste. Przede wszystkim wymaga bardzo dobrego sprzętu, wysokiej jakości kamer, mikrofonów ale i doświadczenia filmowców. Odpowiednio ustawiona kamera i wyczucie w łapaniu ciekawych momentów wymaga wprawy. Streaming wydarzeń to nie plan filmowy gdzie możemy powtórzyć ujęcia. Wszystko dzieje się raz. Tu i teraz. Trzeba umieć pokazać to widzom. Nam, w Simple Frame bardzo pomaga doświadczenie, które zdobywaliśmy przez kilkanaście lat. Dzięki temu teraz nasze streamingi, te na żywo i zapisywane jako relacje, są nie tylko najwyższej jakości. Przede wszystkim chcemy przekazać odbiorcom jak najwierniej to co dzieje się na wydarzeniu. Właśnie dlatego staramy się oddać wręcz namacalnie atmosferę, która panuje na evencie. Z nami możesz zawsze i wszędzie uczestniczyć w wydarzeniu:

  • targi
  • konferencje
  • spotkania branżowe
  • eventy rozrywkowe
  • wydarzenia sportowe

Gdziekolwiek jesteś dzięki nam będziesz brał pełnowartościowy udział w imprezie, na której Ci zależy. Streaming video daje ogromne możliwości. Warto korzystać z rozwiązań, które podsyła nam nowoczesna technika!

Relacja filmowa z eventu firmowego, wydarzenia kulturalnego jest nie tylko świetna pamiątką na lata. Przede wszystkim to reklama dla kolejnych takich wydarzeń. Natomiast relacja transmitowana w telewizji czy internecie to szansa dla fanów i miłośników danego tematu na aktywne uczestnictwo w evencie. Takie wydarzenie najczęściej niosą ze sobą wiele emocji i niezapomnianych przeżyć. Pewnie właśnie dlatego każde cieszą się tak dużą popularnością i sympatią widzów.

Jednak relacja filmowa nie jest prostym zadaniem. Tworząc relację trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do produkcji filmu czy animacji wszystko dzieje się tu i teraz. Nie ma powtórek i drugich szans na chwycenie momentu. Tworząc relację filmową ważne jest doświadczenie i profesjonalizm. Ważny jest nie tylko dobry sprzęt ale też wyczucie chwili.