Nagrywanie scen filmu, obojętnie czy to filmu dla firm, reklamowego czy kinowego, wymaga skupienia ekipy i aktorów. Reżyser omawia każdą scenę, daje wskazówki żeby nagranie wyszło jak najlepiej. Przede wszystkim jednak w razie potrzeby ujęcia można powtarzać, poprawiać i udoskonalać. Zupełnie inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o nagrywanie niewyreżyserowanych wypowiedzi. Sonda uliczna jest przykładem gdzie nie grają zawodowi aktorzy, a reżyser nie może snuć swoich wizji jak kto się zachowa i wypowie. Dzięki temu zyskujemy spontaniczne, prawdziwe reakcje ludzi. Jednak właśnie dlatego, że dzieje się to bez tygodni przygotowań trzeba dużego doświadczenia i wyczucia operatora.

Podczas nagrywania sondy trudno przewidzieć nie tylko reakcję ludzi. Równie trudno przewidzieć pogodę i warunki, w jakich przyjdzie przeprowadzać nagranie. W związku z tym, dobry operator i najlepszej jakości sprzęt są kluczowe w stworzeniu ciekawego materiału. Sonda uliczna to sprawdzian dla kunsztu operatora. Musi odnaleźć się natychmiast w sytuacji, która może zmienić się z sekundy na sekundę. Odpowiednie ustawienie kamery względem światła, kadru, perspektywy jest bardzo ważne ale też dynamicznie mogą się zmieniać. Operator musi być czujny i umieć dostosować do sytuacji.

W studio Simple Frame bardzo cenimy zaangażowanie, profesjonalizm i wyczucie twórcze. Właśnie dlatego pracujemy ze sprawdzonymi i godnymi zaufania filmowcami. Dodając do tego najlepszy dostępny sprzęt i nowe technologie za każdym razem powstaje świetny materiał. Montaż w naszym studio również leży w rękach kreatywnych ludzi. Tylko tacy tworzą zespół Simple Frame i projekty multimedialne dla Ciebie!