Youtube – intro animowane

Intro można zdefiniować jako wprowadzenie, przedstawienie się, wstęp. Dotyczy zarówno filmu, animacji jak i gry. Zazwyczaj przedstawia krótką historię, bardzo często logo firmy lub producenta. Takie krótkie wprowadzenie bezpośrednio przed pełną treścią świetnie dopełnia całości materiału, widowiska.

Intro animowane czy intro filmowe – obie te formy są bardzo popularne i pożądane przed emisją właściwego materiału audiowizualnego. Przede wszystkim dzięki temu film ma odpowiednie, profesjonalne wejście. Logo, które pojawia się  w intro jest znacznie bardziej ciekawe, coś zaczyna się dziać już na samym początku. Dzięki temu już od samego początku hipnotyzujemy widza i siejemy w nim ziarno ciekawości. bardzo wciągające i intrygujące intra możemy bardzo często usłyszeć i zobaczyć podczas koncertów.

 

Intro w wielu wydaniach

 

Intro na koncertach i widowiskach

Artyści dla wzbudzenia większych emocji i doznań przygotowują przed swoim wejściem na scenę intro zapowiadające trasę koncertową. Takie widowiska są zazwyczaj bardzo spektakularne, dobrze przemyślane i planowane miesiące przed wydarzeniem. Przygaszone światła, efekty świetlne i laserowe, odpowiednia, muzyka, często krótki tekst zapowiadający.  Wszystko to razem budzi ogromne emocje i robi wrażenie. Współczesna technologia, sprzęt i programy dają ogromne możliwości. Artyści bardzo chętnie do swoich występów scenicznych dodają filmowe i animowane elementy. Intro stało się jednym z ulubionych i stałych punktów każdego koncertu.

 

Intro w grach

Nie tylko podczas występów na żywo intro znalazło swoje zastosowanie i rzesze fanów. Producenci oraz twórcy gier komputerowych i sieciowych wprowadzili intra do swoich projektów. Dzięki temu gracze od razu chętniej sięgnęli po gry. Przede wszystkim intro w grach ma bardzo ważną funkcję- wprowadza gracza w klimat i świat gry. Zarówno odpowiednia melodia, efekty specjalne jak i dynamiczna namiastka gry dają graczom przedsmak tego co spotka ich podczas gry. Takie intro animowane pełni rolę zanęty i małej zapowiedzi emocji. Właśnie dlatego bardzo ważne żeby było najwyższej jakości, dynamiczne, emocjonalne, w krótkim czasie uchyliło rąbka tajemnicy fabuły gry. Jednak zostawiając znaczny niedosyt i chęć powrotu po więcej.

 

Intra na YouTube

YouTube jest największym światowym serwisem zorientowanym na film. Miliony filmów dodawanych dziennie, miliony użytkowników, miliony oglądających. Przy takiej popularności przede wszystkim  trzeba pamiętać o tym żeby dać się poznać i wyróżnić na tle innych! Odbiorcy filmów z YT są coraz bardziej wybredni, mają coraz większe oczekiwania i wymagania co do filmów. Właśnie dlatego rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów jest INTRO! W zależności od techniki filmu może być to intro animowane lub filmowe.

 

 

Intro jest bardzo ważne! To zapowiedź, wstęp, który daje sugestię widzowi w jakim klimacie i stylu będzie cały film, animacja czy  gra.