Współczesne reklamy telewizyjne czy internetowe łączą w sobie film, animacje, grafikę i dźwięki. Dzięki temu znacznie bardziej działają na wyobraźnię widzów, ciekawią i wzbudzają emocje. Produkcja filmów reklamowych łączy w sobie informacje o produkcie/ usłudze z nowoczesną kreacją. To właśnie sprawia, że milej się je ogląda i bardziej zapadają w pamięć. W filmie reklamowym najważniejsze jest zainteresowanie widza ofertą i wzbudzenie w nim pozytywnych emocji.

W Studio Simple Frame od lat zajmujemy się produkcją reklam. Dzięki temu widzimy jak bardzo na przestrzeni tego czasu zmieniła się technika i styl kręcenia. Przede wszystkim jednak mamy porównanie co podobało się ówczesnym widzom, a co obecnym. Gusta i oczekiwania bardzo się zmieniły. To, co było atrakcyjne i ciekawe kiedyś, dzisiaj już nie działa w ogóle. Właśnie dlatego trzeba iść z duchem czasu. Produkcja filmów reklamowych musi odpowiadać oczekiwaniom obecnych odbiorców.

Rozpoczynając pracę nad produkcją reklamy w pierwszej kolejności skupiamy się na scenariuszu. To właśnie scenariusz jest punktem wyjścia do wszystkiego, co będzie się działo w kolejnych etapach. W związku z tym trzeba zadbać żeby był dopracowany i możliwie najlepszy. Reklama to kilkusekundowy film. Ze względu na tak mocno ograniczony czas, scenariusz musi być bardzo przemyślany i każda sekunda wykorzystana.

Do tego dobieramy najlepsze techniki, które w te kilka sekund skupią uwagę widza i zaciekawią przedstawiana ofertą.