Film animowany kojarzy się przede wszystkim z kreskówkami z telewizji, z bajką. W gruncie rzeczy to właśnie z myślą o kinie dla najmłodszych powstawały pierwsze filmy animowane.

Jednak z biegiem czasu i potrzeb zaczęto wykorzystywać animację również do tworzenia filmów dla firm, korporacji, producentów. Dzięki temu możemy pokazać rzeczy, procesy czy działania, niemożliwe do sfilmowania. Niektórzy na tyle upodobali sobie animację, że wolą tę technikę od filmu, nawet jeśli rzeczy które chcą przedstawić można swobodnie sfilmować kamerą.

Dla Skylogic stworzyliśmy film animowany, który łączy obrazy przedstawiające sposób działania ich produktu i najważniejsze informacje. Można bawić się kolorystyką, elementami obrazu. Wszystko oczywiście musi być kontrolowane i przemyślane, tak jak w przypadku filmu animowanego dla Skylogic. Film jest ciekawy, zachowany w kolorystyce kojarzonej z firmą ale nie przerysowany. Przekazujący najważniejsze treści, przyjemnie się go ogląda, jest świetna alternatywą dla filmu.