Studio postprodukcyjne

Postprodukcja to ostatni etap twórczej pracy nad filmem. Ostatni ale bardzo ważny. To właśnie na etapie nadaje się ostateczny charakter i styl filmowi. Przede wszystkim to selekcja nagranego materiału, wybór scen, zmontowanie ich w odpowiedniej kolejności. Korekcja barw, podłożenie dźwięku i efektów. Dzięki wszystkim czynnościom i zabiegom podejmowanym w postprodukcji można z tego samego materiału zrobić zarówno dramat, horror jak i komedię. Charakter filmu jest kwestią montażu i dźwięku. Bardzo ważny jest sprzęt i programy, na których opracowuje się film ale również warunki panujące w studiu. Studio postprodukcyjne musi przede wszystkim mieć odpowiednie zaciemnienie, odpowiednio umieszczone i ustawione monitory czy odpowiednie nagłośnienie. Wszystkie te elementy maja później swoje odbicie w ostatecznym materiale.

 

Etapy produkcji filmu

W Simple Frame zajmujemy się produkcjami zarówno kompleksowo jak i na wybranym etapie powstawania. Jak to wygląda?

  • Pierwszym etapem powstawania filmu jest preprodukcja. Na tym etapie omówimy z Tobą szczegóły projektu. Później na ich podstawie piszemy scenariusz. Natomiast na podstawie scenariusza organizujemy cały plan.
  • Kolejnym etapem jest produkcja, czy dni zdjęciowe, na których nagrywamy materiał.
  • Trzecim, ostatnim etapem w naszym Domu Produkcyjnym jest postprodukcja materiału w studiu postprodukcyjnym. Właśnie na tym szczeblu łączymy ze sobą cały nagrany materiał w film. odbywa się wcześniej wspomniany montaż obrazu i dźwięku oraz korekta kolorów.

Dzieje się magia!

W obszar postprodukcji wchodzi wiele działań. Gdy już mamy nagrany materiał trzeba go odpowiednio zmontować. Jednak nie tylko na montażu polega ten ostatni etap prac. Postprodukcja to godziny spędzone w studiu. Oczywiście w studiu odpowiednio przystosowanym!

Najlepsze studio to:
-> ciemne ściany
-> brak okien
-> cisza
-> monitory z odpowiednio skalibrowaną głębią kolorów i ostrości
-> bardzo dobre nagłośnienie
-> konsole

Cały nagrany materiał trafia do studia. Wybierane są najlepsze duble scen i łączone w ciągły, logiczny, chronologiczny film. Oprócz montażu pierwszymi krokami są korekcja kolorów i color grading. To bardzo ważne dla wizualnej części filmu. Kontrasty, kolor, nasycenie, poziomy czerni i bieli są maksymalnie ulepszone. Praca nad kolorami często jest najbardziej czasochłonną częścią postprodukcji. Zaraz później dodawane są również ewentualne efekty specjalne i dźwięki, w tym efekty specjalne i muzyka.

Podsumowując, postprodukcja obrazu i dźwięku to:

  • Montaż
  • Korekcja koloru
  • Color grading
  • Dialogi
  • Efekty specjalne
  • Muzyka
  • Dodatkowe dźwięki

Postprodukcja może zmienić wszystko!


Z tego samego nagranego materiału można stworzyć filmy o zupełnie różnych stylach, charakterach i wydźwięku. Kolory, dźwięki, muzyka i efekty specjalne nadają kierunek, można nimi tworzyć i manipulować.

Nasze studio postprodukcyjne jest wyposażone w najwyższej klasy sprzęt oraz osadzone jest w najlepszych warunkach dla postprodukcji związanej zarówno z obrazem jak i z dźwiękiem. I co najważniejsze- mamy silny, kreatywny zespół. Dzięki temu nasze studio budzi ogromne zainteresowanie. Dostajemy wiele zleceń na płaszczyźnie postprodukcji. Wiele z nich jest dla nas wyzwaniem dla kreatywności i artystycznego wyżycia się. Każdy projekt rozpatrujemy bardzo indywidualnie.

Zaufało nam i współpracowaliśmy z wieloma wiodącymi markami na rynku, z różnych branży. Jedno z największych biur podróży w Polsce- Rainbow Tours jest jedna z nich. Zajęliśmy się dla nich postprodukcją materiału reklamowego.