Munja – postprodukcja

Nie wystarczy nakręcić świetnego materiału żeby powstał świetny film. Zdjęcia na planie są jednym etapów jego powstawania. Wraz z ostatnim klapsem na planie rozpoczyna się bardzo ważny, nie raz dłuży niż poprzednie, etap postprodukcji. To od niego zależy jakiego charakteru i jakiej formy nabierze film. Montażysta dostaje w swoje ręce kamień, który w zależności jak oszlifuje, może stać się prawdziwym diamentem. Etap postprodukcji jest bardzo często niedoceniany kiedy to właśnie od nadaje ostateczny kształt.

Postprodukcja dotyczy zarówno obrazu, koloru, dźwięku czy efektów specjalnych.
Jesteśmy postproducentem filmu reklamującego jedną z warszawskich restauracji. Munja, bo właśnie o nią chodzi, to bardzo klimatyczne i efektowne miejsce. Nadając montażem kształt temu filmowi chcieliśmy jak najbardziej oddać charakter samego miejsca, atmosferę, która tam panuje. Przemycić za pomocą odpowiedniej ekspresji obrazu i dźwięku klimat, a nawet smak i zapach dań restauracji.

Chcieliśmy Was zauroczyć tym miejscem tak samo jak ono zauroczyło nas. Wykorzystaliśmy wiele apetycznych ujęć. Nowoczesnymi przejściami i dynamicznym tempem pokazaliśmy pracę zespołu restauracji. Ponieważ w środku panuje ognisty klimat grilla i dymu, poprzez kolory i rodzaj światła przełożyliśmy go na film. Dodając głos lektora odbiorca może dowiedzieć się wielu dodatkowych, ciekawych informacji.

Najważniejsze z nich wyróżnione są w trakcie opowieści w formie napisów.
Zawsze dokładnie przygotowujemy się do postprodukcji każdego projektu żeby poprzez nasz montaż wiernie oddać widzowi najważniejsze cechy miejsca, produktu, usługi czy firmy. Dopasowujemy techniki montażu do efektu, który chcemy uzyskać. Wymaga to oczywiście wiedzy i dobrego sprzętu ale przede wszystkim doświadczenia i kreatywności. A tego nam nie brakuje.