Studio filmowe Simple Frame wyprodukowało film szkoleniowy dla Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Lotniskowych działającego na największym porcie lotniczym w Polsce – lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Lotnisko, położone w dzielnicy Włochy, zostało otwarte w 1934 r. przez prezydenta Ignacego Mościckiego. Dziś jest główną bazą Polskich Linii Lotniczych LOT.

Ośrodek został powołany, by przeprowadzać szkolenia służb lotniskowych naziemnego zabezpieczenia lotów pod względem logistycznym. Film szkoleniowy stworzony prze studio filmowe Simple Frame spełnia kilka funkcji jednocześnie. Informuje, gdzie lotnisko jest położone, ile liczy jego powierzchnia, przedstawia jego historię. Najważniejszym punktem filmu jest prezentacja kilku zasad poruszania się po lotnisku. Ten rodzaj obrazu pełni zatem równocześnie funkcje informacyjne i promocyjne.

Materiał jest oparty na dynamicznych ujęciach lotniska, jego pracowników i startujących maszyn. Najważniejsze informacje przekazuje specjalista do spraw szkoleń, co uwiarygodnia przekaz i wzbudza zaufanie widzów. Natomiast lektor przybliża zasady poruszania się po płycie lotniska. Długą historię portu lotniczego pokazują archiwalne zdjęcia z dwudziestolecia międzywojennego.

Studio filmowe Simple Frame tworzy filmy korporacyjne, promocyjne i szkoleniowe. Zespół profesjonalistów potrafi dobrze dobrać odpowiednią formę do treści, podpowiada niebanalne rozwiązania, radzi, na co położyć nacisk w opowiadanej historii. Zaplecze techniczne Simple Frame umożliwia wykonanie wysokiej jakości ujęć, sprawne zmontowanie obrazu, idealne podłożenie muzyki.