Kreowanie świata w 3D

Potencjał animacji jest na prawdę ogromny! Technologia 3D już znalazła zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach jednak na tym nie poprzestaje… Ciągle są nowe miejsca gdzie animacja 3D kradnie serca i uwagę widzów. Fenomen animacji polega na tym, że dzięki niej można stworzyć wszystko!

 

  • Można zobaczyć każde zjawisko.
  • Znaleźć się na drugim końcu świata.
  • Przenieść o tysiące lat w przeszłość lub przyszłość.
  • Znaleźć w zupełnie wymyślonym, bajkowym świecie.

 

Widzowie pokochali filmy animowane. Powstały ogromne światowe wytwórnie, które zajęły się produkcją tylko i wyłącznie filmów i seriali animowanych. Z biegiem lat wytwórnie odniosły ogromny sukces i dziś nie ma osoby na świecie, która nie znałaby ich chociaż jednej produkcji kinowej. Oczywiście technika, cały proces produkcji, sprzęt, gadżety- wszystko to bardzo się zmieniło. Z resztą ciągle się zmienia! Kiedy porównamy starsze produkcje z aktualnymi widzimy jak ogromny krok zrobiła technologia. To wróży jeszcze większe zmiany na przyszłość bo postęp nie zwalnia.

Animacją możemy pokazać wszystko i wszędzie. Dlatego to świetny sposób szczególnie na pokazanie usług i profilu działalności swojej firmy. Na przykładnie naszego projektu dla MPack najlepiej widać jak łatwo, zgrabnie i ciekawie można pokazać działalność firmy. I to pokazać ciekawie, sensownie i przede wszystkim rzetelnie.

Jak rozpoczął się ten proces? Od czego trzeba zacząć? Skąd taki pomysł na styl?
Wszystko po kolei. 🙂

 

 

Etapy tworzenia animacji

Przede wszystkim trzeba bardzo dokładnie poznać i zrozumieć czym zajmuje się firma, jakie są jej cele. Im więcej informacji tym lepiej. Jeśli twórca animacji nie do końca będzie wiedział co pokazuje to widz z pewnością wyczuje i sam nie będzie wiedział o co chodzi w tym co ogląda. Właśnie dlatego priorytetem jest ZROZUMIENIE i dogłębne zapoznanie się z tym co pokazujemy. W zależności od tego co robi firma będą to raz łatwiejsze, raz trudniejsze procesy. W przypadku MPack odłamy działalności nie były trudne do zrozumienia. Jednak już samo pokazanie i wyjaśnienie w prosty ale atrakcyjny sposób już wymagało kreatywnego myślenia.

Dlatego kolejnymi ważnymi, równoległymi punktami był POMYSŁ na animacje i SCENARIUSZ. Najlepsze wyjaśnienia to te najprostsze. Pisząc scenariusz skupiliśmy się na pokazaniu roli MPack w naszym codziennym życiu. Odwołanie do codzienności pozwala utożsamić się ze sceną. Pokazuje problem/ sytuację, która na pewno nie raz nas spotkała. Dzięki temu łatwiej wejść nam w świat i rolę, które pokazujemy animacją. Skupiliśmy się zatem na autentycznej sytuacji.

Później trzeba w odpowiedni sposób, z odpowiednim wyczuciem i doświadczeniem dobrać styl animacji. Na tym etapie zazwyczaj pojawia się burza mózgów. Znając możliwości, wszelkie ograniczenia i preferencje tworzymy PRZYKŁADOWE RENDERY w różnych stylach. Lata doświadczeń nauczyły przewidywać jaki styl do jakiej sytuacji będzie pasował najbardziej dlatego każdy świetnie odda zamysł scen. Kwestia poczucia estetyki Klienta. Kiedy Klient wybierze, który charakter animacji najbardziej mu się podoba- tworzymy!

 

 

Animator TWORZY po kolei każde ujęcie, każdą scenę. Projektuje, MODELUJE, nadaje RUCH. Tak sukcesywnie powstaje animacja. Obserwacja tego cyklu jest bardzo fascynująca. Z siatek i prostych kształtów powstają całe formy drzew, ludzi, domów. Można to porównać do modelowania w glinie. Poprzez spłaszczanie, wyciąganie, wgniatanie itp. tworzymy docelową bryłę. Później nakładamy na nie odpowiednie tekstury i kolory.

Przedostatnim etapem tworzenia animacji jest podłożenie LEKTORA. Z banku głosów wybieramy odpowiednią barwę głosu. Oczywiście lektor musi w odpowiednim tempie, z akcentami na odpowiednie rzeczy i wczuciem w historię animacji oddać sytuacje. Zabawne, dramatyczne, pełne powagi, na luzie- opcji jest wiele. Lektor musi pasować zarówno do całości animacji jak również musi oddawać pożądany klimat.

Ostatnim, a zarazem najdłuższym etapem jest RENDEROWANIE. Każda scena musi być w najwyższej jakości. Renderowanie to właśnie “przetwarzanie jej” na odpowiednią jakość.

 

Tak powstał MPack! 

 

Kreowanie!

Świat, który stworzyliśmy dla pokazania czym zajmuje się firma jest kolorowy, lekki, prosty i sympatyczny. Ciekawa forma i pokazanie codziennej sytuacji wzbudza sympatię i zaufanie. Animacje aż chce się oglądać! Porywa i fascynuje. I właśnie za to kochamy produkcje animacji. Możemy stworzyć dowolny świat i przenieść Was w naszą wyobraźnie. Razem z nami możecie odkrywać nowe rzeczy i nową rzeczywistość.