Film edukacyjny

Film edukacyjny staje się głównym źródłem wiedzy i nauki zarówno w szkołach, na uczelniach jak i na kursach czy szkoleniach. Przede wszystkim przyczyniły się do tego obecne czasy i okoliczności, w których teraz żyjemy. Już jakiś czas temu pojawiały się zajęcia online i różne platformy internetowe o charakterze edukacyjnym. Jednak teraz, kiedy szczególnie dbamy o nasze zdrowie filmy edukacyjne stały się najlepszą i najbezpieczniejszą formą zdobywania wiedzy.

Podstawowym zadaniem filmów edukacyjnych jest przekazywanie wiedzy, faktów, ciekawostek. Świetnie sprawdzają się w palcówkach edukacyjnych, a nawet firmach. Okazuje się, że za pomocą filmu możemy przekazać znacznie więcej i znacznie ciekawiej niż jedynie wykładem lub książkami i notatkami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób i instytucji decyduje się na film edukacyjny, który atrakcyjnie i w ciekawy sposób pokaże treści. Przedsiębiorstwa, korporacje czy firmy wykorzystują filmy edukacyjne do pokazania swojej historii, ważnych dat, profilu działania, ciekawostek. Taki materiał działa na odbiorcę wielowymiarowo. Nie tylko jako materiał edukacyjny ale przy okazji również jako promocja czy reklama.

Dzięki temu dowiemy się wiele o historii firmy czy miejsca, zobaczymy ciekawe ujęcia. Tak właśnie jest w przypadku filmu edukacyjnego, który stworzyliśmy o Lotnisku Chopina.

Moc filmu edukacyjnego tkwi w tym, że działa na wiele zmysłów.”

Zamiast suchych faktów chłoniemy wiedzę widząc obraz, słysząc lektora i efekty specjalne. Wszystko to wzbudza naszą ciekawość materiałem i znacznie ułatwia zapamiętywanie treści zawartych w filmie. A dobrze zrobiony film budzi zaufanie i sympatię. Wszystko sprawia, że firmowe filmy edukacyjne to też świetne materiały marketingowe.

W filmie o największym i najstarszym polskim lotnisku zawarliśmy kawałek historii, o której dzisiaj mało kto pamięta albo nie wie. Poparliśmy te ciekawostki historyczne zdjęciami i materiałami z tamtych czasów. Później, przechodząc do czasów obecnych zamieściliśmy współczesne ujęcia Jak wygląda lotnisko? Jakie ciekawostki i liczby są z nim związane? To i wiele innych informacji zdradzi film edukacyjny o Lotnisku Chopina w Warszawie.