Animacja Youtube

YouTube stał się najpotężniejszym serwisem audiowizualnym na świecie.  Animacja bardzo szybko z prostych form przeszła metamorfozę i teraz jest zaawansowaną, ciekawą technologią. Skoro więc YT ma tylu użytkowników, a animacje budzą takie zainteresowanie i sympatię, połączenie tych dwóch światów musi zwiastować sukces.

Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy obserwować jak bardzo zmieniła się animacja, technika animowania, zarówno 2D jak i 3D. Przede wszystkim powstały bardzo nowoczesne programy, gadżety, sprzęt, który dziś pozwala na to, co kiedyś było nieosiągalne. Dzięki temu również wszyscy twórcy animacji mają znacznie większe pole do popisu. Coraz większy potencjał poszerzył również zastosowanie animacji. Najpierw kojarzyliśmy ją przede wszystkim z kreskówek dla dzieci. Później przerodziła się na pełnometrażowe kinowe produkcje światowej klasy bajek. Dziś animacje stosujemy do celów marketingowych i promocyjnych w firmach, do tworzenia materiałów edukacyjnych i informacyjnych czy reklam telewizyjnych.

Dzięki temu, że technologia nie stoi w miejscu i wciąż programy są doskonalone, sprzęt i gadżety ulepszane, twórczych rozwiązań w produkcji animacji również jest coraz więcej. Wiele branży zawdzięcza właśnie animacji możliwość rozwoju i skutecznego marketingu.

 

Dzięki animacji

  • możemy pokazać wnętrze maszyn i miejsc niedostępnych
  • zobrazować jak działa silnik, piec itp.
  • zwizualizować zabiegi medyczne, bardziej lub mniej inwazyjne
  • przedstawić działanie leków, suplementów, narzędzi medycznych
  • przeprowadzić symulację zdarzeń
  • pokazać zastosowanie i działanie produktów oraz usług

Animacją możemy w łatwy i bardzo przyjemny dla oka sposób pokazać historię, profil i działania firmy. Fenomenem animacji jest również to, że możemy stworzyć sobie świat, rzeczywistość, ludzi, postacie w każdym stylu, charakterze czy kolorystyce. Tylko od nas zależy co chcemy uzyskać. Zarówno technologia 2D jak i 3D daje nam takie możliwości. Każda animacja może być bardziej lub mniej realistyczna, plastyczna, opływowa lub kanciasta. Jedynym wyznacznikiem jest nasza wyobraźnia i kreatywność grafików.

Firmy ciągle wprowadzają na rynek nowe udoskonalone programy, usługi, narzędzia. Decydują się przy tym na pokazanie ich właśnie za pomocą animacji. Zasięg mediów społecznościowych, a w szczególności serwisu YouTube nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Firmy, producenci czy całe korporacje zakładają swoje kanały na YT i promują tam swoje oferty oraz budują wizerunek właśnie za pomocą animacji.

 

Fakty i ciekawostki o produkcjach animowanych

– “Karolina i tajemnicze drzwi”- to pierwszy historii film, który łączy animację poklatkową z animacją 3D.
– Sponsorem kreskówki “Flinstonowie” była marka papierosów Winston! Trwało to dwa pierwsze sezony. Z reszta na końcu każdego odcinka bohaterowie kreskówki palili je.
-Animować na dwa, czyli tworzyć 12 zamiast 24 klatek na sekundę, z czego każdą z tych 12 dubluje się.
-Dopiero w 1970 roku Frederic Parke stworzył pierwszy w historii animowany trójwymiarowy model ludzkiej twarzy.
-Żeby pokazać w animacji złe moce stosuje się bardzo mocne nasycenie koloru zielonego w odcieniu limonki. Źli bohaterowie, złe przedmioty często są pokazywane z taka poświatą i takim filtrem