Animacja medyczna

Jak pokazać działanie leku? Jak przedstawić i pozwolić zrozumieć procesy zachodzące wewnątrz organizmu? Czy można estetycznie i ciekawie zaprezentować zjawiska i zabiegi medyczne? Dzięki temu, że animacja, zarówno 2D jak i 3D przeżyła technologiczną rewolucję- TAK! To właśnie za pomocą animacji możemy edukować, promować, reklamować, pokazywać rzeczy, których nie da się pokazać okiem kamery. Rzeczy, które są niezwykle istotne dla nauki, naszej wiedzy, świadomości ale i do celów marketingowych.

Animacja medyczna stała się jedyną drogą do poznania farmacji i medycyny. To właśnie dzięki animacji dziś możemy zobaczyć jak w organizmie działają konkretne leki. Możemy zobrazować ogniska bólu, reakcje na działanie środków farmakologicznych. Zobaczymy jak wygląda operacja. Dzięki temu zrozumiemy te zawiłe procesy, łatwiej przyswoimy wiedzę, łatwiej sprzedamy leki czy medyczne przyrządy.

Ponadto, animacje medyczne są świetnymi materiałami:
  • na reklamę i promocję leków oraz przyrządów medycznych
  • dla studentów medycznych i farmaceutycznych oraz uczniów szkół
  • na kursy, szkolenia
  • edukację ogólną np. jak powstała konkretna choroba
  • dla przedstawicieli handlowych firm medycznych i farmaceutycznych
  • na eventy branżowe, sympozja i inne podobne wydarzenia
  • na wizualizację zabiegów medycznych i estetycznych Pacjentom

Dzięki animacji w bardzo atrakcyjny i nowoczesny sposób można pokazać wszystko związane z farmacją i medycyną. Przede wszystkim dzisiejsza technologia, programy i umiejętności grafików pozwalają na coraz bardziej oryginalne i twórcze animacje. Animacja medyczna może być zarówno realistyczna i pokazywać zbliżone do rzeczywistych obrazy ale w sposób atrakcyjny. Jak również holograficzne, wręcz futurystyczne elementy i rozwiązania graficzne.

Takie animacje to zazwyczaj długa i kreatywna praca animatorów, grafików. Przede wszystkim zanim artysta przystąpi do modelowania musi bardzo rzetelnie zapoznać się z tematem i elementami, reakcja, które musi pokazać. Najważniejsze w tych dziedzinach jest wierne odwzorowanie, realizm i prawda. Dopiero wtedy można przystąpić do pracy nad modelowaniem każdego elementu. Kiedy modele [elementy], które będą tworzyły obraz są już gotowe zaczyna się kompozycja i animowanie ich ruchu. To również wymaga wiedzy, nic nie można zostawić przypadkowi.

Nasze studio animacji zajmuje się kompleksowo każdą animacją, ruchem, modelowaniem. Medycyna i farmacja to bardzo trudne dziedziny. Dzięki temu, że rozwój animacji postąpił tak szybko dziś w instytucjach i firmach można posiłkować się nie jedynie słowem ale właśnie animacją. A stanowi przełom w edukacji, marketingu, a nawet sprzedaży.