Sonda uliczna, czyli każdy ma coś do powiedzenia

Bardzo ciekawą i coraz popularniejszą formą filmu jest sonda uliczna. Ciekawa dlatego, bo głównymi bohaterami są przypadkowi ludzie “z ulicy”. Ich wypowiedzi są nie wyreżyserowane, są spontaniczne. Dzięki temu wiarygodne, czasem zaskakujące. Firma lub instytucja, która wypuszcza na rynek nowy produkt czy usługę wychodzącą naprzeciw swoim obecnym i potencjalnym klientom, może dzięki takiej sondzie udowodnić, że jej oferta jest niezbędna i potrzebna. Zdanie zwykłych ludzi zawsze będzie bardziej wiarygodne niż zapewnienia producentów bo to właśnie z tymi ludźmi znacznie bardziej się utożsamiamy.

 

 

W Simple Frame zrobiliśmy kilkadziesiąt sond ulicznych na różne tematy, różnie zmontowanych, w różnych klimatach. Dzięki naszej pomysłowości i doświadczeniu film z sondą uliczną  może przybierać wiele form i zaskakiwać. Odpowiedni montaż również daje duży może wiele zdziałać. Sonda uliczna zyskuje coraz bardziej na popularności wśród filmów reklamowych, wizerunkowych czy produktowych oraz prezentacji. Stała się także ulubioną formą youtuberów. Czemu zatem nie zastosować jej również w innych formach multimedialnych?

Jednak żeby sonda był poprawna i dobrej jakości niezbędny jest dobry sprzęt i profesjonalny, doświadczony operator. Sonda to świetny materiał zarówno jako samodzielny projekt jak również jego część, dodatek. Chcemy coraz bardziej urozmaicać materiały komercyjne, szkoleniowy czy firmowe. Sonda jest świetnym sposobem na niebanalny, kreatywny i bardzo ciekawy projekt.