Ponadczasowa animacja 2D techniką Motion Design

Dzisiejsze animacje tworzone najnowszymi technikami łudząco przypominają prawdziwy obraz, prawdziwy świat, budzą zachwyt i podziw. Jednak mimo to, bezustanną popularnością cieszy animacja 2d. Technika animacji 2d jest znana nawet starszym pokoleniom. To dzięki tej animacji oglądaliśmy pierwsze kreskówki w telewizji, pierwsze dobranocki. Być może właśnie ze względu na sentyment do tych czasów nie straciła jeszcze na popularności, chętnie z niej korzystamy, nadal bawi, ciekawi i cieszy. Wiąże się z miłymi wspomnieniami i to zdecydowanie jest jej największą siłą i fenomenem. Oczywiście sposoby tworzenia animacji 2d zmieniły się na przestrzeni lat ale urok pozostał. Kreatywnie i pomysłowo stworzona animacja 2d, mimo dostępnych nowocześniejszych technik, zawsze przyciągnie i zachwyci widza. Co więcej, znajduje się coraz więcej zastosowań i wariacji dla animacji 2d.

Zastosowanie Motion Design

Nieoczywiste zastosowanie jej na nowych płaszczyznach, w nowych miejscach i w nieco inny sposób zawsze rozbudza ciekawość i przyciąga widzów. Tak jak w każdej innej dziedzinie życia tak również w świecie animacji wszystko z biegiem czasu się nudzi i przestaje robić wrażenie. Z animacją i multimediami jest dokładnie tak samo! Trzeba dawać widzom nowe doznania i emocje. Najlepsza rzecz powielana wiele razy w końcu się nudzi… Trzeba nieustannie zaskakiwać odbiorców. Animacja 2d, dzięki temu że kojarzy się przede wszystkim z kreskówkami z dzieciństwa, wywołuje bardzo ciepłe i pozytywne odczucia. Nie warto zatem z niej rezygnować. Trzeba po prostu szukać nowych zastosowań i rozwijać potencjał animacji. A ten jest nieskończony!

Motion design? Co to jest?

Motion design to ruchoma grafika, która daje iluzję ruchu, to ożywiona ilustracja. Animatorzy „poruszają” grafikami, zdjęciami, obrazkami. Daje to efekt podobny ale inny niż animacja. Śmiało można łączyć motion design zarówno z animacją 2d, 3d jak też z filmem czy innymi multimediami. Dodając do tego dźwięk powstaje bardzo efektowny projekt, który z pewnością zainteresuje widzów, nierzadko zaskoczy pomysłowością i kreatywnością. Takie ruchome grafiki można zastosować w każdym projekcie. I zapewniamy, że w każdym przypadku spełnią swoje zadanie w stu procentach! Co więcej na pewno zostaną zapamiętane. A o to właśnie chodzi- zostać zapamiętanym!

Kreatywność i pomysł musi iść w parze z wysoką jakością

W naszym studiu stworzyliśmy wiele filmów animowanych i krótkich animacji. Codziennie dajemy życie nowym postaciom, kreujemy nowe rzeczywistości, sytuacje, przestrzenie. Motion design jest świetną, nowoczesna alternatywą dla animacji lub dodatkiem do animacji i filmów. Powiew nowości, który ciekawi i rozwija swój potencjał. Jednak nawet najzabawniejsza czy najciekawsza animacja, grafika, film nie będzie skuteczna jeśli nie będzie dobrej jakości. Bezwzględnie kreacja i wysoka jakość muszą iść ze sobą w parze. Dopiero wtedy projekt jest kompletny, pełny i skuteczny. Ciekawe przejścia montażowe i odpowiedni lektor również mają ogromny udział w pozytywnym odbiorze.
Tak właśnie pracujemy w naszym studiu!