Pandemia koronawirusa niemal z dnia na dzień ograniczyła nam kontakt ze światem, z innymi ludźmi. Musieliśmy diametralnie zmienić swoje dotychczasowe życie: zdalna praca, ograniczenie w poruszaniu się na zewnątrz, ograniczenia podczas zakupów żywnościowych. Wiele branży mocno odczuło skutki pandemii, wielu przedsiębiorców musiało pozamykać swoje biznesy. Przede wszystkim gastronomia, kultura i rozrywka najbardziej dotkliwie odczuły pandemię. Na szczęście wszystko wara do względnej normy. Można powiedzieć, że najgorsze za nami…

 

Dopiero zamknięci i pozbawieni tak wielu rozrywek i przyjemności życia codziennego zobaczyliśmy jak ważne są dla nas rzeczy i miejsca, których zupełnie nie zauważaliśmy. Pandemia zaburzyła naszą rutynę ale dzięki temu doceniliśmy codzienne rzeczy. Swobodne zakupy, wyjście do parku, kina, na koncert czy piwo ze znajomymi. Wszystko to było zabronione. Na szczęście życie powoli wraca do normy. A my z ogromnym entuzjazmem przyjmujemy i doceniamy najdrobniejsze przyjemności. Nareszcie tego lata w końcu będziemy mogli wyjść do parku na koncert lub event. Każda masowa impreza to okazja do spotkania ze znajomymi, rozwijania zainteresowań czy obcowania z kulturą. Z każdego takiego wydarzenia powstają emisje i materiały, które później na długo zostają w pamięci i wracamy do nich wspomnieniami. Filmowanie z powietrza takiej imprezy najlepiej pokazuje jak wiele osób bierze w niej udział i jak się bawią ludzie.

 

Niemal z każdej imprezy plenerowej powstaje film, który ma za zadanie uwiecznić wspomnienia. Dron jest świetnym sprzętem, który dokładnie i bardzo ciekawie nakręci materiał. Są jednak zasady według których musi się odbywać filmowanie z powietrza.

Przede wszystkim dron musi lecieć nisko i powoli, 30 metrów nad ziemią to maksymalna wysokość jaką może osiągnąć. Po pierwsze liczy się bezpieczeństwo. Najważniejsze jest jednak to, żeby dronem kierował doświadczony profesjonalista.