Film edukacyjny coraz częściej ustępuje miejsca tradycyjnej nauce. Wykładowcy czy szkoleniowcy często wspomagają się takimi materiałami podczas swoich zajęć. Oprócz typowych materiałów na zajęcia filmy często przedstawiają historię pewnych osób, miejsc. Edukują kulturowo czy społecznie. Przede wszystkim dla młodych ludzi to dobra alternatywna do pogadanek i ciekawe urozmaicenie. Dzięki takim filmom możemy pokazać nie tylko obraz ale zadziałać dźwiękiem, efektami, muzyką co na pewno wzmocni doznania podczas oglądania, a treści tak przekazane zostaną znacznie dłużej w pamięci.

Praca nad filmami w studio Simple Frame nauczyła nas, że każdy rodzaj filmu wymaga innego podejścia i użycia innych środków. Dzięki tej wiedzy zdobywanej latami teraz umiemy to rozróżnić i odpowiednio zadziałać. Film edukacyjny musi jak najbardziej wpłynąć na ich emocje, ciekawość. Zaraz za jasnymi i rzetelnymi informacjami bardzo ważną rolę odgrywają tu efekty, podkład muzyczny. Etap montażu obrazu i dźwięku odgrywa kluczowa rolę. Studio montażowe Simple Frame jest bogato wyposażone w sprzęt najwyższej jakości. Dzięki temu nasi montażyści mogą wykazać się swoja kreatywnością i tworzyć ciekawe, nietuzinkowe filmy.

Współpracujemy z pomysłowymi ludźmi. Na każdym etapie tworzenia filmu to bardzo ważna cecha. Potencjał nawet najlepszego sprzętu nie będzie wykorzystany jeśli będą na nim pracować nieodpowiedni ludzie. Przede wszystkim liczą się otwarte umysły i kolorowe myślenie. Tworzenie filmów edukacyjnych szczególnie tego wymaga.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami. Chętnie podejmiemy się współpracy przy każdym, nawet trudnym temacie.