Video Explainer

Wyjaśniając działanie i funkcjonowanie jakiegoś produktu, maszyn, systemów czy aplikacji najłatwiej zrobić to za pomocą video explainer. Przede wszystkim łatwiej jest pokazać coś multimedialnie niż jedynie wskazówkami opisowymi. Obecnie video używa się już niemal w każdej branży. Ciekawy, nowoczesny obraz wzbudza sympatię i zaufanie wśród odbiorców. Przede wszystkim jednak jest świetnym przekaźnikiem informacji i instrukcji.

Video explainer powinien być konkretny, jasny, przejrzysty. Musi łatwo przekazywać wiedzę ale również zaciekawić widzów. Najważniejsza jest jednak jakość filmu. Przez pryzmat takiego video odbiorcy ocenią nie tylko sam film ale również firmę czy producenta. Właśnie dlatego każdy projekt musi być wysokiej jakości i niebanalnej kreacji.

Video explainer to film, który w prosty i jasny sposób wyjaśnia trudne zagadnienia, procesy czy etapy. Dzięki niemu łatwiej zrozumieć instrukcje czy zawiłe zagadnienia. Dlatego właśnie expainer musi być zrobiony z największą dbałością o szczegóły, każdy detal. W przypadku tych filmów jakość i rzetelność ma fundamentalne znaczenie. Video expainery są świetnymi nauczycielami podczas szkoleń czy kursów. Taki materiał można wykorzystać na targach, spotkaniach branżowych, eventach czy wykładach.

Wielu przedsiębiorców, pomysłodawców czy producentów wykorzystuje je żeby lepiej zrozumieć ich produkt. Video explainer jest zatem bardzo ważnym materiałem promocyjnym i instruktażowym. Jego głównymi cechami powinny być wzbudzenie zaufania, przejrzystość w przekazie i zaciekawienie odbiorcy.