Każda branża z roku na rok coraz szybciej idzie do przodu i się rozwija. Nowe technologia zostają wykorzystane w każdej branży i dziedzinei życia. Dzięki temu praca staje się łatwiejsza, lżejsza i bardzo nowoczesna. Również produkcja filmowa zmienia się i wykorzystuje nowości. Nowoczesny sprzęt, kamery, programy do nagrywania- standardy się zmieniają, cały proces produkcji jest coraz bardziej ucyfryzowany. Dawniej produkcja filmowa zupełnie nie przypominała tej obecnej. Sama kamera wyglądała całkiem inaczej. Jednak z każdą próbą stawała się bardziej mobilna, bardziej zaawansowana. 

Nowoczesne kamery są inteligentne, same sugerują rozwiązania techniczne, mają wiele wbudowanych funkcji. Produkcja filmowa rozwija się tak szybko, że wiele etatów w ekipie filmowe stało się po prostu zbędnych. Coraz częściej miejsce ludzie zajmują maszyny. Jednak na szczęście pracy człowieka do końca nie da się zastąpić nawet najlepszym i najnowszym sprzętem. Dlatego produkcja filmowa to nadal praca zespołu ludzi.

Produkcja filmowa składa się z kilku etapów. Zaczyna się od organizacji planu zdjęciowego. Zarówno miejsca, scenografia, rekwizyty, aktorzy. Wszystko trzeba dokładnie zaplanować i zorganizować na konkretny dzień. Często wiąże się to z pismami, pozwoleniami i oficjalnymi podaniami. Zdarza się, że organizacja planu trwa kilka miesięcy. 

Kiedy plan jest już gotowy cała ekipa zbiera się na planie i według wyznaczonego wcześniej schematu kręcimy materiał. Po nakręceniu wszystkich ujęć i scen montujemy film. Każdy z tych etapów produkcji filmowej trwa bardzo różnie. W zależności od rodzaju filmu czy budżetu proces ten będzie zabierał kilka miesięcy lub kilka dni. 

Każdy etap jest bardzo ważny i każdy musi być zrobiony na najwyższym poziomie. na całość składa się najwyższej jakości sprzęt i praca ekipy filmowej.