Kenwood – postprodukcja

Ostateczny kształt filmowi nadaje się podczas postprodukcji. To właśnie na tym etapie dobieramy ścieżkę dźwiękową, efekty specjalne, kolorystykę, przejścia między ujęciami. Wszystkie te elementy znacząco wpływają na charakter filmu. Jednym z projektów, do którego ostatnio zajęliśmy się postprodukcją był film dla marki Kenwood.

Kenwood jest firmą oferującą nowoczesne rozwiązania w kuchni. Zależało nam aby z nakręconego materiału, który otrzymaliśmy z planu, powstał film równie nowoczesny i innowacyjny co oferta Kenwood.

Zamysłem filmu było porównanie ręcznej pracy kucharza podczas przygotowania dania do pracy maszyny. W filmie w prosty, przejrzysty sposób pokazaliśmy pracę robota kuchennego, w sposób który pozwala odbiorcy na samodzielne wysnucie wniosków. Równocześnie pokazane robienie tej samej czynności mogłoby się nie udać gdyby nie doświadczenie montażysty. Taki sposób pokazania, jeśli jest odpowiednio zrobiony, klarowny, prosty w odbiorze jest świetnym pomysłem.

Jeśli natomiast panuje chaos i za dużo się dzieje może rozpraszać i drażnić odbiorcę. W tym projekcie otrzymaliśmy efekt dokładnie taki jak zakładaliśmy. Film jest czytelny, jednoznaczny, zrozumiały i można z niego wysnuć oczywisty wniosek. Dla umilenia odbioru poszyliśmy go delikatną ścieżką dźwiękową. Nowoczesna prostota, na którą postawiliśmy w postprodukcji okazała się najlepszy wyborem.