Fenomen animacji

W ostatnich latach technika animacji bardzo się rozwinęła. Z ogromnym powodzeniem zastępuje film. Jakość animacji i sposoby jej tworzenia pozwalają nie raz pomylić animację z rzeczywistym filmem. Zdecydowanie można uznać, że żyjemy w czasach filmu animowanego, który poczynił milowy krok postępu. Zamiast pojedynczych projektów w studio, działają już całe Domu Produkcyjne, które specjalizują się w tej dziedzinie. W Simple Frame, również zafascynowani animacją i możliwościami jakie ze sobą niesie, otworzyliśmy osobną gałąź naszej działalności skupiającą się właśnie na produkcji animacji.

Animacja daje nieograniczone możliwości

Najbardziej zainspirował nasz szereg zastosowań animacji, których nie ma tradycyjny film. Produkcja animacji obejmuje już nie tylko najbardziej kojarzone z tą techniką kreskówki czy bajki dla dzieci. Dzięki animacji możemy przedstawić zjawiska, sposoby działania, procesy, elementy nie możliwe do sfilmowania okiem kamery. Rodzaje animacji, którymi zajmuje się nasze studio to animacja 2d i animacja 3d. Obie techniki mają swój urok i można w bardzo ciekawy sposób nimi manipulować, bawić się, eksperymentować. W zależności co chcemy pokazać, jaki produkt lub usługę, z jakiej branży, taki styl animacji dobierzemy. Ze względu na brak ograniczeń technicznych produkcja animacji to zabawa i ogromne możliwości w tworzeniu niepowtarzalnych projektów.

Fascynujaca droga rozwoju animacji

Gdy prześledzimy historię animacji, od pierwszej próby stworzenia animacji do tych, które mamy dzisiaj, można zauważyć jak ogromny postęp poczyniliśmy w rozwoju animacji i sposobów jej tworzenia. Różnica jest ogromna, co bardzo fascynuje, a jeszcze bardziej motywuje do dalszego działania i szukania nowych rozwiązań i udoskonaleń. Pierwszy film animowany nie powala realizmem i nie wzbudziłby dzisiaj nadmiernego zachwytu widzów ale od czegoś trzeba zacząć… Edward E. Zajac utorował drogę dla milionów grafików i twórców, którzy oczarowani jego dziełem zauważyli w nim potencjał i zakochani w tym „tworze” poświęcili życie zawodowe właśnie dla animacji. Tak ruszyła machina, która dzisiaj stanowi fundament dla wielu branży.

Kino również pokochało animację

Z biegiem czasu powstało (i nadal powstaje) wiele odłamów i gałęzi filmu animowanego. Już nie tylko podstawowe 2D czy 3D ale 5D, 6D czy 7D! Buduje się coraz więcej kin w coraz bardziej rozbudowanych technikach animacji, z coraz większą ilością bodźców i efektów. Filmy animowane emitowane w kinach 5D, 6D czy 7D cieszą się ogromną popularnością i przyciągają miliony ciekawych widzów. To cieszy organizatorów seansów i  właścicieli kin ale przede wszystkim motywuje twórców do ciągłego rozwoju i szukaniu coraz bardziej zaawansowanych, czasem wręcz niekonwencjonalnych rozwiązań.

Coraz większy świat animacji

Jednak nie tylko wśród twórców filmów i bajek animacja znalazła szerokie zastosowanie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła również wśród twórców gier komputerowych. Gry stały się dziedziną bardzo mocno rozbudowaną. Obecnie mają zasięg globalny, gracze łączą się przez siec i mogą ze sobą rywalizować z dwóch różnych końców świata. Bardzo zaawansowana technologia i bardzo zaawansowane rozwiązania i watki gier komputerowych stanowią wyzwanie zarówno dla pomysłodawców fabuł gier jak również, jak nie przede wszystkim, dla grafików, twórców animacji. To bardzo prężnie i bardzo szybko rozwijająca się branża, coraz bardziej popularna i doceniana w Polsce. Przybywa również miłośników gier, którzy żądni są coraz nowocześniejszych rozwiązań i efektów. Nad zaspokojeniem ich wymagań pracuje codziennie sztab ludzi, który dostarcza coraz nowszych narzędzi i metod.

Tylko Mistrz stworzy mistrzowską animację

Graficy z naszego Domu Produkcyjnego Simple Frame to bardzo kreatywni, zagorzali pasjonaci animacji. Lubią łączyć style, szukać nowych rozwiązań czego wynikami są niepowtarzalne filmy animowane. Sprzęt, na którym pracujemy jest najlepszej możliwej jakości. Nowoczesne gadżety i technologiczne nowinki pojawiające się na rynku, którymi dysponujemy wspomagają ich twórczą pracę. Produkcja animacji to proces, którym zajmujemy się kompleksowo. Pomagamy w stworzeniu najlepszego scenariusza dla danego produktu. Każdy etap produkcji konsultujemy z klientem. Bogaci w wieloletnie doświadczenie zawsze doradzimy i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Animacja ciągle podsuwa nam nowe rozwiązania i możliwości, które chętnie wykorzystujemy w swoich projektach.