Widzów trzeba zaskakiwać – filmowanie z powietrza

Lubią patrzeć na ładne obrazki. Ciągle czekajmy na zaskoczenie, coś czego jeszcze nie widzieliśmy. Dlatego właśnie, mimo, że jest wiele technik filmowania, wciąż powstają nowe. Chcemy zaciekawić widza naszym filmem ale również sami sobie stawiamy nowe wyzwania i jako twórcy artystyczni szukamy kolejnych rozwiązań i kombinacji. Nowoczesnym i wciąż udoskonalanym sposobem jest filmowanie z powietrza.

Nowe technologie w filmie

To zupełnie inny wymiar filmowania. Dzięki ujęciom z powietrza pozwalamy widzom na oglądanie świata z zupełnie innej perspektywy. Perspektywy, która jest nieosiągalna dla ludzkiego oka. Dajemy im obrazy, których sami w normalnych warunkach nie byliby w stanie zobaczyć. To coś nowego, ciekawego i zaskakującego. Do tej pory mogliśmy jedynie wyobrazić sobie jak wygląda nasze miasto, dom, las, góry z lotu ptaka. Teraz możemy nasze wyobrażenia skonfrontować i porównać z faktycznymi obrazami z kamery. Do tej pory takie ujęcia były możliwe do stworzenia jedynie poprzez animację. Teraz to rzeczywiste ujęcia z kamery. Film wzbogacony o takie obrazy staje się bardziej fascynujący, ciekawy, atrakcyjny.

Już nie tylko filmy fabularne wykorzystują filmowanie z powietrza. Ujęcia z drona coraz częściej używane są również do filmów reklamowych, filmów korporacyjnych, promocyjnych czy wizerunkowych. Takie zabiegi czynią film zdecydowanie bardziej nowoczesnym, dużo bardziej ciekawszym i profesjonalnym. Wraz z powstaniem dronów powstało również nowe przepisy i wytyczne. Nie każdy, nawet najlepszy operator może filmować dronem. Taki sprzęt wiąże się ze specjalnymi szkoleniami i uprawnieniami dla operatorów. Tak więc oprócz doświadczenia w filmowaniu, wyczucia artystycznego i kreatywnego myślenia niezbędna jest również umiejętność kręcenia.

Wybierz profesjonalistów

Studio Simple Frame tworząc filmy zawsze korzysta ze współczesnych, nowoczesnych rozwiązań. Dotyczy to również filmowania z powietrza. Najlepszy sprzęt i odpowiednie, wymagane umiejętności pozwalają na wplatanie w każdy film ujęć z drona. Dodając do tego pomysłowy scenariusz na film i ciekawy montaż powstanie bardzo nowoczesny film. Ujęcia z drona świetnie sprawdzają się także w teledyskach. Wszystko razem dodaje dynamizmu, nowej perspektywy i wzbudza zachwyt widza.  Zapraszamy do współpracy i korzystania z nowych technologii razem z Simple Frame!