Czym jest film produktowy?

Wprowadzając do oferty nowe produkty czy usługi trzeba je wyczerpująco i szczegółowo opisać. Takim właśnie zabiegiem opowiadamy o ich właściwościach, zaletach i przekonujemy do nich klienta. Jest to szczególnie ważne gdy klient nie ma możliwości przekonać się na żywo, na własne oczy jak wygląda produkt. Dzieje się tak np. przy zakupach przez strony internetowe, które są coraz popularniejsze niż zakupy w sklepach stacjonarnych. W związku z tym, musimy przekazać klientom jak najwięcej informacji, w jak najprostszy sposób. Dlatego właśnie powstał film produktowy.

Poza tym, każdy sposób komunikacji, również sposób w jaki sprzedajemy produkty, świadczy o całej firmie, a co za tym idzie o tym czy klient do nas wróci i jakie będzie miał zdanie. Zatem zamiast silić się na długie opisy, które już się nie sprawdzają i nie zawsze są zrozumiałe warto postawić na nowoczesne sposoby i zaskarbić sobie sympatię klientów. Filmy produktowe są znacznie bardziej czytelne, oddają rzetelniej rzeczywistość i duże lepiej tłumaczą niż opisy producentów.

Jak powinien prezentować się dobry film produktowy?

Żeby firma się rozwijała musi wychodzić na przeciw klientowi, wprowadzać udogodnienia. Filmy produktowe znacznie ułatwiają klientom zapoznanie się z produktem, obrazują jego działanie, zalety, funkcje. Przede wszystkim stanowią nowoczesne źródło informacji potrzebnych klientowi przed kupnem produktu.

Jednak żeby taki film odpowiednio spełnił swoją rolę musi być dobrze zrobiony. Ze względu na swoja podstawowa rolę musi przekazywać najważniejsze informacje w prosty i zrozumiały sposób. Poza tym powinien być ciekawy i bardzo dobrej jakości. Dopiero wszystkie te elementy przyczyniają się do sukcesu produktu i zadowolenia klienta.

Studio Simple Frame śmiało może poszczycić się tworzeniem najlepszych produkcji typu film produktowy. Dzięki latom doświadczeń dokładnie wiemy jakimi prawami rządzi się nagrywanie filmów produktowych. Ze względu na swoją rolę robimy wszystko aby te filmy były czytelne i przyjemne w odbiorze.  Zapraszamy do konsultacji i współpracy.